کامپوزیتهای چوبی پلاستیکیWood-plastic composite که امروزه به اختصارwpc  نامیده می شوند ، کامپوزیتهایی هستند که از ترکیب موادی همچون الیاف چوب طبیعی ، پلاستیک و ترموپلاستیک ها و نوعی آرد مخصوص ساخته می شوند .

چوب پلاستیک poly wood نوع بسیار جدیدی از این گروه محصولات  می باشد که در تولید آن از دو بخش مواد استفاده می گردد . در بخش چوب از مواد اولیه ای مانند الیاف تفاله ، پوسته بادام زمینی ، بامبو ، کاه و در بخش پلاستیک از پلی اتیلن ، پی وی سی و پلی پروپیلن ها استفاده می شود .

کاربرد این محصول:

این محصول به دلیل خواص وویژگیهایی که دارد در زمینه کاربرد بسیار متنوع و گسترده می باشد چرا که از این کامپوزیت محصولات بسیار متنوعی را می توان تولید نمود محصولات تولیدی از این کامپوزیت ها مورد مصرف بخش های مختلفی از قبیل ساختمان سازی – خودروسازی (وسایل تزئینی داخل ) و غیره… می باشد.

کاربرد کنونی این  کامپوزیتها  بیشتر به مواردی همچون  تزئین  کردن – روکش کاری و چهارچوب ها و قالبهای پنجره باز می گردد. بازار محصولات کامپوزیت چوب – پلاستیک در آمریکا در5 سال اخیر به 100 درصد رسیده است و باز هم با پدید آمدن  کاربردهای  جدید در حال  افزایش  است . از این محصول می توان برای محصولاتی استفاده نمود که بطور سنتی از الوار وpvc-u  ساخته می شدند که عبارتند از :

چهارچوب ها – پروفیل واجزاء در وپنجره – قرنیز ها – نرده ها – قفسه بندی روکش کاری عمودی و افقی خارجی – کابینت وپیشخوان آشپزخانه وغیره … .