جک صلیبدار
تولید قالب فلزی بتن
می 10, 2018

جک و قالب

گروه تولیدی تجهیزات قالب بتن تهران در سال 85 تاسیس و مشغول به ارایه خدمات قالب بتن نو و دست دوم به مشتریان بوده و هم اکنون با افتخار اعلام میدارد در سال 1397 همزمان با سال حمایت از کالای ایرانی کارخانه خود را در تهران با وسعت 3000 متر احداث و کلیه محصولات قالب بندی را به صورت صفر تا 100 تولید می کند و مانعی برای بازدید از کارخانه وجود ندارد. به امید حمایت از کالای ایرانی و حمایت دولت از کار آفرینان و تولید کنندگان.

آخرین قیمت را از ما بگیرید…..

 

مشخصات فنی پانل های مدولار :
 
رویه پانل های مدولار مسطح از ورق آهن سیاه st_37 به ضخامت 3 میلی متر و تسمه های پانچ شده پیرامون پانل از ورق فوق به ضخامت 5 میلی متر میباشد. تسمه های پیرامون دارای پانچ هایی به شکل مستطیل با ابعاد 1/2 *2/4 سانتی متر میباشد و محور تا محور پانچ ها 5 سانتی متر میباشد. تسمه های پر کننده داخلی به صورت ساده و ضخامت 3 یا 4 میلی متر میباشد. 
پانل هايی نیز با رویه سوراخدار به منظور عبور میان بولت ها تولید میگردد. قطر سوراخ های فوق 22 میلی متر و فواصل آن در طول 50 سانتی متر و در محور طولی پانل قرار می‌گیرند.
کنج های مدولار 
جهت قالب بندی ستون ها،تیر ها، دیوار های زاویه دار و در هر جا که در سطح بتن با یک شکستگی در مولفه افق و یا قائم مواجه هستیم نیازمند استفاده از کنج های مدولار میباشیم.کنج های مدولار به دو دسته تقسیم می‌شوند :
1: کنج های خارجی: مقاطع مختلف، مخصوصا ستون ها و تیرها را میتوان با استفاده از پانل های مسطح و اضافه کردن قطعات ساده ای به آنها اجرا نمود. در زیر به دو نوع از این قطعات اشاره می گردد. 
نبشی پانچ شده (نمره 5):جهت اتصال دو پانل با زاویه قائمه استفاده میگردد. همانطور که در شکل زیر مشخص شده است در این حالت کج قطعه بتنی به صورت تیز خواهد بود و گوشه پانل ها کاملاً لب به لب هم قرار میگیرند. بیشترین کاربرد نبشی پانچ شده در اتصال پانل کف پوتر با پانل آویز در قالب بندی تیرها میباشد. 
کنج خارجی پخ دار 5*5 سانتی متر :در گوشه هایی که نیاز به ایجاد پخ میباشد از این قطعه استفاده می‌شود. ابعاد پخ 1/5*1/5 سانتی متر میباشد و جزئیات آن مطابق شکل زیر میباشد. بیشترین کاربرد کنج پخ دار 5*5 سانتی متر در قالب بندی ستون ها میباشد. مزیت این نوع کنج جلوگیری از خروج شیر بتن در گوشه ها شکیل بودن سطح بتن میباشد. 
تذکر: در صورت نیاز به کنج خارجی پخ دار با مشخصات و اندازه های دیگر، این مرکز در حداقل زمان قادر به ساخت آن خواهد بود. 
2:کنج های داخلی:نحوه قرارگیری کنج های داخلی در شکل زیر مشخص شده است. کنج داخلی استاندارد این شرکت به اندازه 10*10 سانتی متر میباشد. در صورت نیاز به کنج داخلی پخدار یا اندازه های دیگر در داخل زمان ساخته و ارائه خواهد شد.
قالب مدولار فونداسیون 
قالب بندی انواع فونداسیون (گسترده، نواری، منفرد)  با استفاده از از قطعات مدولار به خوبی امکان پذیر است. قطعات متداول در قالب بندی فونداسیون عبارت اند از پانل های طول 100 سانتی متر، کنح های داخلی، کنج های بیرونی، نبشی پانچ شده، پشت بند های افقی (لوله داربستی) و اتصال از قبیل پین،گوه،گیره میباشد. در زیر جزئیات و نحوه مونتاژ قالب فونداسیون مشخص شده است. در ضمن جهت اجرای پدستال های (ستونچه های)  بتنی و سکوهای بتنی(از قبیل پایپ رک،درام و…) بخوبی قالب های مدولار قابل استفاده میباشد.
قالب مدولار ستون 
با استفاده از قطعات مدولار میتوان یک ستون بتنی را قالب بندی و اجرا کرد. هر قالب ستون از پانل، کنج های بیرونی، قید و اتصالات از قبیل پین، گوه،  گیره تشکیل میشود. جزئیات قالب ستون و نحوه مونتاژ آن در صفحه بعد مشخص شده است. برای مقاطع کوچک تر از 60*60 سانتیمتر از قیدهای ستون با مقطع لوله (قیدهای لوله ای)و برای مقاطع بزرگتر از قیدهای با مقطع ناودانی (قیدهای ناودانی) می‌بایست استفاده کرد. جهت جلوگیری از تابیدگی قالب ستون پیشنهاد میگردد اندازه ارتفاعی کنج های بیرونی با پانل های میانی یکی نباشد،اندازه کنج های بیرونی 150 سانتی متر و پانل های میانی 100 یا 200 سانتیمتر انتخاب شود.